Prečo by ste mali čistiť OZÓNOM

– Likviduje plesne, baktérie, vírusy a neutralizuje pachy
– Preniká do všetkých kútov a pórov všetkých materiálov

Ozón je bezfarebný, vo vyšších koncentráciách belasý plyn, ťažší ako vzduch.  Je tvorený troma atómami kyslíka (O3). Hovorí sa mu tiež „aktívny kyslík“. Vzhľadom k nahromadenej energii je molekula ozónu veľmi nestabilná a po krátkej dobe sa späť samovoľne rozpadá na kyslík (O2). 

Dezinfekcia automobilov

  1. Ozón ničí až 99,9 % zdravotne závadných vírusov, baktérií, spór a plesní.
  2. Ozón odstraňuje znečistenie interiéru spôsobené chemickou reakciou plastových dielov, izolácií, kobercov, farieb a lakov.
  3. Ozón odstraňuje aj zatuchnutie, zápach cigariet, rôzne organické a anorganické pachy a vlhkosť.

Ozón je pritom úplne bezpečný pre interiér vozidla aj vo vozidle uložené predmety. Po aplikácii ozónu sa samovoľne rozpadá na neškodný kyslík a nezostávajú po ňom žiadne stopy v interiéri vozidla.

Ako prebieha čistenie interiéru auta alebo obytného prívesu ozónom?

Na aplikáciu ozónu používame špeciálny prístroj – generátor ozónu. Generátor ozónu nastavíme individuálne s ohľadom na veľkosť interiéru vášho vozidla a stupeň znečistenia interiéru. Vozidlo bežným spôsobom uzavrieme, a necháme (pri nastavenom vnútornom okruhu a zapnutom motore auta) generátor ozónu v interiéri pracovať asi 30 až 45 minút. Potom generátor ozónu vypneme a interiér auta vyvetráme.

Ozónovú dezinfekciu interiéru auta odporúčame:

– ako užitočnú súčasť pravidelného čistenia interiéru každého auta,

– pre autá, v ktorých posádke cestujú deti, astmatici, alergici a osoby s oslabeným imunitným systémom,

– pre autá používané na slávnostné a reprezentačné príležitosti,

– pre autá fajčiarov (ozón zmení atmosféru interiéru na nepoznanie),

– všetkým vodičom ktorým záleží na bezpečnom, čistom a príjemnom ovzduší v automobile.

Čo je dezinfekcia ozónom a ako funguje?

Ozón, sa predovšetkým používa na dezinfekciu miestností. Ozón odstraňuje zápach farieb a lepidiel vzniknutých po renovácii alebo vône nového nábytku. Používa sa aj po chorobe člena domácnosti, keďže účinne ničí všetky baktérie a vírusy. Ozonizácia vzduchotechniky a klimatizácie bráni šíreniu húb, plesní a roztočov. Ozón je široko použiteľný na dezinfekciu v bytoch a rodinných domoch, skladoch, nemocniciach, chladiarenských zariadeniach, lekárskych ambulanciách, kozmetických a kaderníckych salónoch, hoteloch, strediskách fitnes, šatniach, baroch a reštauráciách, atď.

Ozón odstraňuje najmä:
– baktérie, vírusy, plesne s účinnosťou 99,99%
– zápach po varení, vyprážaní a pod.
– zápach po požiaroch, cigaretovom dyme
– zápach po farbách, riedidlách, maľovaní
– zápach po domácich zvieratách
– zápach potu a pod.

Ľudský čuch je schopný rozpoznať prítomnosť ozónu vo vzduchu už pri  veľmi nízkych koncentráciách. Bežné koncentrácie (v prírode) dosahujú  0,03 ppm, no dosahujú aj 0,1 ppm. Pri tejto úrovni je ozón schopný  udržať patogény v prijateľnej miere a pritom nie je škodlivý voči vyšším  formám života, ako sú zvieratá alebo človek.

Ošetrenie ozónom je bezpečný spôsob dezinfekcie, bez použitia chemikálii a náročného umývania povrchov. Ozón je 300 až 1000 krát účinnejší ako chlór, ale nemá žiadne vedľajšie účinky. Po určitej dobe sa rozpadne na kyslík.

Koncentrácia pre trvalé 24 hod. pôsobenie – 0,05 ppm (o.s.h.a.)
Koncentrácia pre 8 hod. pôsobenie – 0,1 ppm (o.s.h.a.)
Koncentrácia pre krátkodobé pôsobenie – 0,3 ppm (o.s.h.a.)
Dlhodobé vystavenie vysokej koncentrácii ozónu môže spôsobiť nevoľnosť,  bolesť hlavy, pálenie očí a kašeľ, čo nás však prinúti opustiť daný priestor- Po tomto úkone symptómy ustúpia. Na rozdiel od chlóru však ozón v primeranej koncentrácii, v prípade kontaktu so živým tkanivom, ozdravuje, prekrvuje a taktiež dôkladne dezinfikuje tkanivo. Tieto javy využívajú alternatívne postupy liečenia mnohých ochorení pod spoločným  názvom OZONOTERAPIA.

Materské školy, školy a detské herne sú miesta, kde sú deti náchylnejšie  na rôzne infekcie spôsobené baktériami a vírusmi. Vírusy a baktérie môžu  byť prítomné vo vzduchu, na zariadení miestnosti a povrchu hračiek.  Účinnou metódou pri prevencii voči ochoreniu je pravidelná dezinfekcia
učební, šatní a iných miestností ozónom.

Žiadna iná technológia dezinfekcie nie je tak široko použiteľná na  dezinfekciu povrchov vo fitness – posilňovacie stroje, náradie a  zariadenie, šatne a pod.

Huby sú príčinou znečistenia stien a zatuchnutého pachu. Spôsobujú rad  chorôb ľudí, zvierat a rastlín. Huba je najčastejšou príčinou  nepríjemných pachov v klimatizačných systémov. Ozón ničí nielen plesne,  ale aj spóry, plesne a účinne neutralizujú pachy.

Ozonizácia odstraňuje pachy organického a anorganického (vrátane pach cigaretového dymu) prostredia, ničia častice, ktoré nesú pachy. Ozón neskrýva nepríjemné pachy, ale odstráni. Cigaretový zápach má niekoľko  tisíc chemických zlúčenín – ozón rozbíja tieto zlúčeniny na jednoduchšie, menej škodlivé a odstraňuje ich pach.

Baktérie a vírusy sú príčinou mnohých chorôb a infekcií. Baktérie sú  príčinou nepríjemných zápachov v priestore. Pri kontakte s ozónom, sú  baktérie, vírusy a spóry zničené, bez nebezpečenstva.

Roztoče sú saprofyty, alebo organizmy, ktoré sa živia odumretou kožou  organizmov. Môžu spôsobiť astmatické záchvaty alebo alergie. Aj nízka  koncentrácia ozónu spôsobí smrť roztočov a zabraňuje ich množeniu.

Peľ môže spôsobiť alergie, podráždenie očí, krku a nosa. Ozón zbaví kvet  nežiaducich vlastností.

 

Tieto zlúčeniny sú obzvlášť nebezpečné pre dlhodobé vdychovanie pár, a  niektoré z nich sú karcinogénne. Ozón odbúrava látky uhlíka v  rozpúšťadlách, laky organických lepidiel, atď – eliminuje zápach a  škodlivé účinky na ľudské a zvieracie organizmy.

Pravidelné ozónovanie zbaví priestory všetkých typov hmyzu- šváby,  pavúky a hlodavce (myši, potkany, a iné)

 
Poskytujeme čistenie ozónom pre domácnosti, verejné priestory, kancelárie, čakárne, hotelové lobby, ale aj izby. Pre konferenčné sály a iné priestory, kde sa zhromažďujú ľudia. Ozónové čistenie je vhodné pre každý priestor, kde chcete eliminovať prítomnosť rôznych baktérií, roztočov, plesní a iných nežiadúcich organizmov. - powered by Enfold WordPress Theme